O závodu

Ivanovický sportovní den 22.4.2017

Ivanovický sportovní den vznikl na přání mnoha sportovních nadšenců uspořádat v Brně Ivanovicích sportovní událost, která prověří sílu všech zúčastněných v náročném přírodním terénu Ivanovických lesů a přilehlých přírodních parků, a to na kole nebo v běhu. Závod proběhne v sobotu 22. dubna 2017 a je určený pro všechny sportovce bez rozdílu věku, pohlaví či výkonnosti užít si tento jedinečný sportovní den s možností vyhrát hodnotné ceny a po závodě si vychutnat i doprovodný program.

Tak pozvěte kamarády, přátele a rodinu a pojďte si zaběhat, projet se na kole nebo se jen tak na pohodu projít (i s pejsky) a seznámit se s novými lidmi.

Na Ivanovickém sportovním dni se rozhodně nudit nebudete, to Vám garantujeme!!

Datum konání:

sobota, 22.4.2017, akce se koná za každého počasí

Místo konání:

Brno – Ivanovice, sraz obecní areál

Sportovní discipliny:

Závodní disciplíny 10.00 – 15.00 hod.

Nezávodní disciplíny:

Prezence 1 hod. – 0,5 hod. před každou disciplínou

Zábavný a rodinný program:

V letošním IV. ročníku jsme poprvé závodníkům nachystali hlídání dětí (od 3 do 10 let) po dobu závodu zdarma. Ivanovický sportovní den je již tradičně akcí pro celou rodinu, a tak i letos si můžete užít zábavný a společenský program v obecním areálu v Brně Ivanovicích od 10.00 – 22.00 hodin.

Na co se můžete těšit?

Registrace a startovné

Závodní disciplíny:

Registrace je možná přes webové stránky nebo na místě před zahájením závodu (v případě volné kapacity). 

V ceně startovného je zahrnuto: startovací balíček (iontový nápoj, zdravý snack), občerstvení po závodě (jídlo a nápoj), elektronické měření čipem, zázemí areálu (šatna, toalety, možnost úschovy tašek) a hlídání dětí ve věku 3 – 10 let). Vítězové získají atraktivní ceny.

Nezávodní disciplíny:

Ivanovický Cyklošpacír 40,- Kč/osoba nad 150 cm. Účastníci do 150 cm zdarma. Registrace účasti v Ivanovickém Cyklošpacíru není možná přes webové stránky, registrace bude probíhat až na místě.

Nordic Walking – informace o registraci budou doplněny.

Něco málo o Ivanovicích

Ivanovice je jedna z nejmenších brněnských městských částí (245ha) s počtem obyvatel cca 1200. Ivanovice jsou městská čtvrť a katastrální území, a od 24. listopadu 1990 pod názvem Brno–Ivanovice také městská část rozkládající se na severním okraji statutárního města Brna. K Brnu byla obec Ivanovice u Brna připojena 26. listopadu 1971. Městskou částí prochází lokální cyklotrasy a turisticky značené trasy.

V okolí Ivanovic se nachází přírodní park Baba, který byl vyhlášen jako obecně chráněné území v letech 1990–1991 na ploše 854 ha. Celá lokalita je zónou klidu a častým cílem vycházek Brňanů. Je to rozsáhlá zalesněná vyvýšenina s mnoha loukami. Větší část přírodního parku leží v okrese Brno–venkov, menší část zasahuje do okresu Brno–město. Park tvoří asi 6 km dlouhý hřbet lesních komplexů v kopcovité krajině přibližně mezi brněnskými čtvrtěmi Bystrc, Komín a Medlánky na jihu, Jinačovicemi na západě, Ivanovicemi na východě a městem Kuřim na severu. Svým návštěvníkům nabízí tento park především klid. Nejvyšší vrcholy dosahují nadmořské výšky hodně přes 400 metrů: Sychrov 463 m a Velká Baba 446 m.

Celý park protínají turistické cesty. Červená z České, od železniční stanice vede do Jinačovic a Rozdrojovic kde značka končí. Modrá spojuje Ivanovice s Bystrcí, zelená pak z Řečkovic přes Jinačovice dál pokračuje do Veverské Bitýšky. Žlutá značka protíná Park po celé jeho délce z Medláneckých kopců do Kuřimi. Na rozcestí Pod Chocholou se kříží tři značky a rozcestník se nachází asi uprostřed Parku. Proto jsou jeho souřadnice i souřadnicemi celého Parku.

Aktualizace:
Výsledky závodu kol
Výsledky závodu Běh

Najdete nás také na Facebooku